Gabinet Medycyny Estetycznej dr Katarzyna Nielepkowicz, ul. Kamieńskiego 57/1, 51-124 Wrocław, tel.: 509 689 139, e-mail: info@medycynaestetyczna.info

Leczenie cellulitu i rozstępów

Jak działa mezoterapia antycellulitowa?

Mezoterapia cellulitu to znana już od wielu lat metoda, która polega na wstrzykiwaniu w konkretne miejsce na ciele niewielkich dawek substancji leczniczych. Leczenie cellulitu Wrocław polega na zahamowaniu niekorzystnych zmian lub ich odwróceniu – w zależności od stopnia „zniszczonej” skóry. Podczas mezoterapii igłowej wykonuje się kilkaset niezbyt głębokich nakłuć skóry. Taki zabieg usuwania cellulitu, poza wpływa korzystnie na stymulację i regenerację skóry, jej prawidłowe odżywienie, poprawę metabolizmu skóry oraz komórek tłuszczowych. Stymulowane są fibroplasty, które produkują kolagen i elastynę – dwie substancje odpowiedzialne za młody wygląd skóry. Mezoterapia cellulitu to również poprawa mikrokrążenia, wspomaganie powstawania nowych naczyń krwionośnych oraz hamowanie szkodliwych wolnych rodników.

Mezoterapia cellulitu Wrocław – dla kogo?

Tym typem zabiegu możemy leczyć cellulit w każdym stadium oraz w każdym miejscu na ciele – na pośladkach, udach, biodrach czy brzuchu. Wiadomo jednak, że od stopnia zaawansowania tego schorzenia, będą zależały efekty terapii. U osób z względnie niewielkim cellulitem mezoterapia igłowa może doprowadzić nawet do całkowitego wygładzenia powierzchni skóry. Zadowolone będą jednak również te osoby, które mając bardzo mocną „pomarańczową skórkę” zastosują leczenie cellulitu. Z pewnością zmniejszy się jego widoczność oraz „intensywność”. Wspomożony odpowiednią dietą oraz aktywnością fizyczną, powtarzany zabieg mezoterapii igłowej może w przyszłości przynieść oczekiwany rezultat. Co ważniejsze – usuwanie cellulitu Wrocław to nie jedyna korzyść. Ważniejsza jest poprawa budowy tkanki wewnętrznej tłuszczowej oraz poprawa naturalnego metabolizmu tkanek. Jak często należy powtarzać zabieg? Na początku zaleca się serię 3-4 zabiegów wykonywanych w niezbyt dużych odstępach (kilku dni). Następnie zabiegi pielęgnacyjne w odstępach miesięcznych, a na koniec – dla lepszych efektów – zabiegi „przypominające”. Leczenie cellulitu w określonej terapii zależy oczywiście od charakterystyki osobniczej i budżetu danej osoby, a także oczekiwanych rezultatów.

Leczenie cellulitu i rozstępów – zalety oraz przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do większości zabiegów – w tym również mezoterapii igłowej na cellulit będzie ciąża i karmienie piersią. Dodatkowo z mezoterapii nie powinny korzystać osoby chorujące na nowotwory, choroby tarczycy, cukrzycę, a także mające alergie czy uczulenie na składniki leków. Stany zapalne, wirusy oraz ryzyko powstania zwłóknień również wykluczają nas z wykonywania zabiegu. Osoby decydujące się na mezoterapię igłową nie powinny mieć problemów z krzepnięciem krwi i nie powinny przyjmować leków przeciwzakrzepowych. Jeżeli chodzi o skutki uboczne – to należy spodziewać się drobnych siniaków, które powinny same zniknąć po kilku dniach. Poważniejsze skutki uboczne to oczywiście reakcja alergiczna objawiająca się rumieniem. Dlatego tak ważne jest informowania lekarza o wszystkich chorobach, zaburzeniach oraz przyjmowanych lekach.